• Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

• 26 kwietnia 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. Gratulujemy uczniom ukończenia szkoły i życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych.Zdjęcia: Anita Skorupska, Kamil Wróbel kl. I Technik Fotografii i Multimediów

• Drodzy Uczniowie klas maturalnych!

• Informujemy, iż klasyfikacja końcowa została zatwierdzona przez Radę Pedagogiczną w dniu 24.04.2019 roku. Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych odbędzie się 26 kwietnia 2019 roku o godzinie 17:00 w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

• Zapraszamy na drzwi otwarte!

• Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej szkole? Już 25 kwietnia 2019 roku od godziny 9:00 do godziny 13:00 zapraszamy na drzwi otwarte! Więcej informacji o kierunkach kształcenia znajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce "Oferta edukacyjna".

• Strajk

• Drodzy Uczniowie,

Szanowni Rodzice,

podjęliśmy trudną decyzję o strajku w trosce o przyszłość polskiego szkolnictwa. Bardzo ważne dla nas, ale także dla całego szkolnego środowiska, jest to, by zawód nauczyciela chcieli wykonywać młodzi, zdolni, kreatywni ludzie. Aby tak się stało, potrzebne są przemyślane pragmatyczne podstawy programowe, rozsądne pensum i godne wynagrodzenie. Na naszych lekcjach uczymy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka - i tak też my chcemy być traktowani. W tej niełatwej sytuacji prosimy Was o zrozumienie i wyrozumiałość.

ZSP w Krośnie Odrzańskim

• Informacja dotycząca strajku

• Szanowni Państwo.

Rozmowy między stroną rządową, a przedstawicielami związków zawodowych nadal trwają. Wszyscy tkwimy w niepewności. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że od 8 kwietnia 2019 roku  nauczyciele naszej szkoły przystąpią do strajku.

W związku z powyższym nie będzie możliwości realizowania planowych zajęć dydaktycznych.

Dla uczniów, którzy przybędą do szkoły, dyrektor zorganizuje doraźne zastępstwa.

W przypadku odwołania akcji strajkowej zajęcia odbędą się zgodnie z planem, dlatego proszę o śledzenie wiadomości w mediach.

Barbara Kołarzyk

• Zajęcia proobronne

• 01.04.2019 roku klasy mundurowe Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim brały udział w zajęciach proobronnych organizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej.

• Wycieczka do Krakowa

• Pod koniec marca grupa młodzieży z naszej szkoły z trojgiem opiekunów – panią Baranowską, panią Kopaczewską oraz panem Pasternakiem – wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Uczniowie zwiedzali między innymi: Stare Miasto, żydowską dzielnicę Kazimierz, obejrzeli interesujące wystawy w Muzeum Narodowym. Szczególnie poruszająca była wizyta w Muzeum Auschwitz – Birkenau.