• Awanse kadetów klas mundurowych

• 21 lutego 2020 roku w Gubinie odbyło się walne zebranie Stowarzyszenia Strzelecko – Obronnego „Pionier”. W trakcie zebrania 21 kadetów klas mundurowych z naszej szkoły otrzymało awanse na kolejny stopień.

• Konkurs ortograficzny

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, uczniowie naszej szkoły, sprawdzili swoje umiejętności językowe, pisząc dyktando. W ZSP pisanie dyktanda stało się tradycją, uczniowie pisali je już po raz czternasty. W tym roku z tekstem najeżonym pułapkami ortograficznymi zmierzyło się 23 uczniów. Autorem tekstu dyktanda jest były nauczyciel naszej szkoły, a obecnie autorytet w dziedzinie językoznawstwa, prof. dr hab. Edward Polański.

Najlepiej dyktando napisali: Dawid Tokarski, Marta Dębińska i Emilia Mielniczuk. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe i gratulacje od pani dyrektor Barbary Kołarzyk.

• Zapraszamy do lektury!

• Artykuł pt.: ,,Ratownictwo medyczne - bardzo popularny kierunek studiów wśród absolwentów 2019”
            z pisma młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim „Twarzą do słońca”.

• Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

• W ramach obchodów  Dnia Bezpiecznego Internetu przeprowadzono zajęcia edukacyjne, podczas których uczniowie zapoznali się ze stroną internetową www.saferinternet.pl , poświęconą bezpieczeństwu w Internecie oraz ulotkami informującymi o zasadach bezpiecznego korzystania z Sieci. Uczniowie mogli również obejrzeć gazetkę informacyjną na szkolnym korytarzu. Nasze działania, jak co roku, zgłoszone zostały do mapy ogólnopolskich inicjatyw.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• 11 lutego 2020 r. już po raz dziewiąty obchodzić będziemy w naszej szkole „Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” i ma za zadanie zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Podczas obchodów DBI 2020 organizatorzy chcą podkreślić istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.saferinternet.pl , gdzie można znaleźć wiele ważnych informacji dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.